תמונת אווירה

יצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם גם בדרכים הבאות: מייל: [email protected] טלפון: 09-9585085 פקס: 09-9582665
כתובת: זוז שיווק בע"מ,
מוהליבר 1/58 הרצליה 46328

אימון עסקי
(Business Coaching)אימון עסקי ואימון אישי למנהלים ולעובדים

אימון הוא תהליך בו המאמן מסייע להגדיר ולהשיג יעדים, בהסתמך על המחויבות וההתלהבות של המאומן עצמו. בשונה מיועץ עסקי או חונך (mentor), המאמן אינו מתמקד בסיוע והכוונה מקצועית, אלא מספק מסגרת מובנית (ו... מחייבת) של מיקוד ובהירות, לשם הגשמת המאוויים והשאיפות שלכם, והיעדים העסקיים אליהם אתם שואפים.

המאמן הראשי שלנו הוא דר. משה בן-אליעזר. הוא בעל ניסיון עיסקי וניהולי רב, דמיון מפתיע לפרויד, ומחויבות עמוקה למאומנים שלו, שלרוב מרגישים איתו, מיידית, ובצדק, בידיים בטוחות. נשמח לתאם לכם איתו פגישת הכרות.מתי צריך אימון?

מומלץ להשתמש באימון עסקי במקרים אלו:

 • כשדרוש שיפור התוצאות העסקיות ללא תוספת משאבים (כ"א, כסף, זמן)

 • כשיש צורך להתאקלם בתפקיד חדש (ראו שאלון "בחן את עצמך")

 • בעת הקמת וניהול צוות או יחידה חדשים (ראו שאלון "בחן את עצמך")

 • להגברת שביעות הרצון מהתפקיד בעבודה (ראו שאלון "בחן את עצמך")

 • כשמנהלים פרויקט ללא סמכות פורמאלית, מול עמיתים, עובדים שאינם כפופים, ספקים, לקוחות, ועוד (ראו שאלון "בחן את עצמך")

 • כשיש צורך לשפר את שיתוף-הפעולה בין עמיתים, או בין מנהל לכפיפים כשחשוב להניע את העובדים ולשפר את עבודת הצוות

 • כשדרוש להבהיר ולכוון את העובדים למטרות וליעדים של הארגון

 • כהשלמה לתהליכי ייעוץ ופיתוח ארגוניאפשרויות נוספות

ייתכן שתרצו ללמד מנהלים בארגון שלכם, או ללמוד בעצמכם, איך להפוך למאמנים, המסייעים לעובדים להפיק מעצמם יותר. ZOOZ מספקת גם הדרכות בתחום זה. לפירוט ראו מידע עלסדנת "המנהל כמאמן" (עמוד 15 בחוברת PDF).

בנוסף, ניתן גם לעבור אימון אישי לקריירה, לזוגיות, ולהצבת יעדים אישיים (ראו שאלון: "בחן את עצמך").מה כולל אימון?

תהליך אימון טיפוסי כולל את השלבים הבאים:

 • פגישת הכרות
  פגישה לא מחייבת, בה המאמן והמאומן נפגשים לראשונה, בודקים אם יש ביניהם התאמה הדדית, ומגדירים את מטרת האימון. חשוב לוודא שיש התאמה וכימייה לפני שמחליטים להתקדם. במידה ואין התאמה, עדיף לתאם פגישת הכרות נוספת - עם מאמן אחר.

  אם מחליטים להתקדם עם תהליך האימון, חשוב להחליט על נושא ספציפי להתאמן עליו. לרוב מדובר בשינוי התנהגותי רצוי של המאומן. כשארגון מזמין תהליך אימון עבור המאומן, השינוי ההתנהגותי הרצוי יוכתב גם על-ידי המנהל המזמין מטעם הארגון עצמו.

  שינוי התנהגותי אינו דבר קל להשגה, ולכן, כדי לשפר את סיכויי ההצלחה, במסגרת תהליך אימון נתון מתמקדים בשינוי התנהגותי אחד בלבד. אם נדרשים שינויים התנהגותיים נוספים ניתן לבצע תהליכי אימון נפרדים בהמשך.

 • הסכם עבודה
  המאומן המאמן והארגון חותמים על הסכם עבודה מחייב, בו מוגדר נושא האימון, לוחות הזמנים, עלות, והמחוייבות של כל הצדדים.

  הארגון מתחייב למסגרת הכספית ולפנות זמן למאומן, המאמן מתחייב לסייע כמיטב יכולתו למאומן, והמאומן מתחייב להגיע למפגשי האימון בזמן, ולהתאמן במלוא הרצינות מתוך רצון אמיתי להשתנות כפי שהוגדר.

  מחוייבות המאומן היא עיקרון יסוד במתודולגיית האימון, ולכן הינה תנאי הכרחי ומהותי. במילים אחרות - המאומן חייב לרצות להתאמן ולהשתנות, ולהיות מוכן להתאמץ לשם כך ולצאת מאזור הנוחות שלו, אחרת אין טעם באימון.

 • מפגשי אימון
  המאומן והמאמן יפגשו לרוב פעם בשבוע, לפגישה של שעה-שעתיים. תהליך אימון טיפוסי נמשך 12 שעות, והצדדים מחוייבים לפרק זמן כזה מראש. לעיתים נדרשות שעות נוספות, אבל לרוב זה זמן מספיק על מנת לחולל את השינוי ההתנהגותי הנדרש.

  במקרים מסויימים האימון נקטע באמצע, בגלל חוסר מחוייבות של המאומן, הרגשה של מבוי סתום מצד המאמן, או סיבות אחרות. במקרים כאלה רצוי לעשות מפגש "סגירה" על מנת לסיים את התהלייך בצורה מסודרת ולצאת עם תובנות חשובות.

 • מפגש סיום
  בתום המפגשים, ומשהושג השינוי ההתנהגותי הנדרש, נערך מפגש סיכום, בו מבררים מה הושג, ואיזה דברים נוספים נדרשים כדי לחזק בהמשך את השינוי ההתנהגותי שנוצר. המאומן והמאמן מקבלים משוב על התהליך, ולחלק מהמפגש עשוי להצטרף גם המנהל האחראי מטעם הארגון.

 • תהליך המשך
  במקרה הצורך, ניתן להגדיר יעד חדש (שינוי התנהגותי רצוי אחר) ובעקבות זאת להתחיל תהליך אימון חדש.

בנוסף על תהליכי אימון עם מאומן בודד, ניתן לעבור גם תהליכי אימון בהשתתפות מספר מאומנים יחד. לדוגמא - אימון שותפים  (לשניים או יותר שותפים יחד), או אימון קבוצתי (להנהלות או לצוותים). במקרים כאלה, שלבי התהליך די דומים, אבל ייתכן שהאימון יהיה ארוך יותר, ומושם דגש על דינאמיקה קבוצתית, ועל עבודת הקבוצה כצוות. כשמזמינים תהליך כזה, חשוב לבחור מאמן בעל ניסיון באימון קבוצתי, שכן מדובר בתהליך מורכב יותר, וקשת המיומנויות והיכולות שנדרשות מהמאמן רחבה יותר.
סיפורי הצלחה

קיראו מאמרים המתארים תהליכי אימון שעברו לקוחות שלנו:הזמנת אימון עסקי

מעוניינים באימון עסקי למנהלים ולעובדים או באימון אישי?
צרו איתנו קשר לפגישת הכרות: 09-9585085, [email protected].