תמונת אווירה

יצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם גם בדרכים הבאות: מייל: [email protected] טלפון: 09-9585085 פקס: 09-9582665
כתובת: זוז שיווק בע"מ,
מוהליבר 1/58 הרצליה 46328

הצצה לדף החשבון של אריק זאבי

עד כה מגדל השקיעה בו 1.4 מיליון שקל

התפרסם בגלובס, מגזין G, ב-21 לאוגוסט 2008
מאת: אסתר נייר  (במאמר מצוטט ארי מנור, מנכ"ל ZOOZ)

זאבי משתייך לסגל היהלום של הוועד האולימפי - סגל מצומצם של ספורטאים בודדים ומבטיחים המקבלים מלגה קבועה שאפשר להתקיים ממנה.


רבות היו הציפיות מהג'ודוקא אריק זאבי לקראת אולימפיאדת בייג'ין, ורבים כבר מספידים את הקריירה של המדליסט הישראלי לאחר שהודח מהתחרויות. זה כואב, אך האומנם סוף הדרך?

תמיכה בספורטאים: זאבי משתייך לסגל היהלום של הוועד האולימפי - סגל מצומצם של ספורטאים בודדים ומבטיחים, המקבלים מלגה קבועה שאפשר להתקיים ממנה. מדובר במלגות חודשיות בגובה של 12 עד 15 אלף שקל, כשזאבי, על-פי הערכות, מקבל בשנים האחרונות מלגה בסך 15 אלף שקל. החברות בסגל היהלום אינה סותרת את השתייכותו, בשנים פעילות וטובות, גם לסגל הזהב - שהרכב חבריו נקבע על-פי הישגים עכשוויים (כלומר היא אינה אפשרית בשנים שבהן הספורטאי פצוע, אינו פעיל או אינו מגיע להישגים). משמעות ההשתייכות גם לסגל הזהב היא הכנסה נוספת של עוד כ-5,000 שקל בחודש.

חוזה אימוץ: ב-2003 חתמה חברת הביטוח מגדל על חוזה אימוץ עם זאבי, המעניק לו הכנסה חודשית נאה וקבועה, בתוספת מענקים במקרי זכייה ו/או במקרה שיירתם לקמפיין פרסומי של החברה. מדובר על מלגה של כ-3,000 דולר בחודש - סכום המשתווה כמעט להשקעתו של הוועד האולימפי בחברי סגל היהלום ובזאבי עצמו. על-פי הערכות, השקיעה מגדל בזאבי עד היום קרוב ל-1.4 מיליון שקל.

המדליה האולימפית: ב-2004 זכה זאבי במדליית ארד באולימפיאדת אתונה. על הישגו זה קיבל מהוועד האולימפי מענק של 80 אלף שקל, מענק נוסף של 80 אלף שקל ממשרד החינוך התרבות והספורט, ומלגת לימודים של 40 אלף שקל מטעם הוועד האולימפי. כל אלה התגמדו אל מול הבונוס שקיבל ממגדל - 300 אלף שקל. מגדל אף הוסיפה לסכום 50 אלף דולר תמורת השתתפותו של זאבי בקמפיין פרסומי שהשיקה. כל אלו מצטברים לסכום כולל של כחצי מיליון שקלים, לא כולל מענקים והטבות שקיבל זאבי משלל חברות מסחריות נוספות. על זכיות אחרות, אגב - באליפויות אירופה ובאליפויות עולם ובתחרויות אחרות, קיבל זאבי סכומים צנועים בהרבה, של עשרות אלפי שקלים.

עסקים: זאבי אכן ניצל את מלגת הלימודים שניתנה לו, עשה תואר במשפטים ובמינהל עסקים ואף התקבל לסטאז' במשרדו של יגאל ארנון. בין לבין, נכנס כשותף ברשת מועדוני ג'ודו. הוא החל להרצות בתשלום על תחום ההצלחה, על מוטיבציה ועל התגברות על מכשולים, ותעריפיו הם מהגבוהים בתחום - 10,000 שקל להרצאה, "שזה", אומר בכיר בתחום, "תעריף של סלבריטיז ושל אנשי תקשורת מהשורה הראשונה".

סגנון חיים: מתוקף מעמדו זאבי נהנה מתנאי וי-איי-פי באימונים. הוא מוקף בצוות קבוע הכולל מאמן, רופאה, פסיכולוג ועוד, ונהנה ממימון מלא של כל הוצאות האימונים. לאולימפיאדת בייג'ין יצא עם פמליה של עשרה אנשי צוות. בעבר אוזכר זאבי לא מעט כבליין, וכמי שמרבה לצאת - בין השאר עם חברו השחיין איתן אורבך - אבל פרסומים אלה פינו את מקומם אט-אט לטובת פרסומים על הרצאות בפני חברות עסקיות ועל התנדבויות. הוא נחשב - מעידים מכרים, קולגות וחברים - לאיש נעים במיוחד.

אופציות: זאבי, כך נראה, יצטרך להסתגל בקרוב למציאות אחרת. התמיכה המסיבית שקיבל מהוועד האולימפי, ומן הסתם גם מהמאמצת העסקית מגדל, ירדו מהפרק אם יפרוש. "הוא כבר מוכן לשלב הבא", אומרים מכרים, "יש לו תואר, יש לו ידע, ויש לו ניסיון במגוון תחומים". יש החוששים שההפסדים בבייג'ין יפגעו בתדמיתו ובתעריפיו, אבל אחרים סבורים אחרת.

 "ההתנהלות של זאבי לאורך השנים, משדרת הרבה כנות, אמינות, התמדה ורוח טובה", אומר ארי מנור, מנכ"ל חברת ZOOZ, העוסקת בייעוץ שיווקי ופיתוח למנהלים."גם בלי מדליה האסוציאציות שהוא מעורר הן לא של כישלון אלא של מצוינות, ולכן הוא יוכל לא רק להצליח בעסקים ובניהול עסקי ספורט, אלא גם לככב בקמפיינים פרסומיים - בתנאי שיותאמו לו כמו שצריך".

בכל מקרה המילה האחרונה של זאבי עוד לא נאמרה: "אני לא מאמין שזאבי ירצה לעזוב את הזירה בצורה הזו, עם טעם כזה בפה", אומר יושב ראש איגוד הג'ודו, אדי קואז. "אני מעריך שהוא ייקח חופשה, כדי לחשוב, כדי להתחתן, כדי להירגע. ואני מאמין שנראה אותו מתחרה באליפות העולם ב-2009". יהיה לו מימון לזה, משוכנע קואז ומוסיף: "העיקר שהאימהות ידעו: לא צריך לכוון את הילד למשפטים. אפשר להרוויח טוב גם מג'ודו."

ליווי שיווקי

מעוניינים בייעוץ שיווקי או בסיוע בפיתוח העיסקי? צרו איתנו קשר.
לפרטים נוספים, ראו: ליווי שיווקי - מישהו לרוץ איתו

מידע משלים