תמונת אווירה

יצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם גם בדרכים הבאות: מייל: [email protected] טלפון: 09-9585085 פקס: 09-9582665
כתובת: זוז שיווק בע"מ,
מוהליבר 1/58 הרצליה 46328

חשיבות החזון בעסק שלך

התפרסם בעבר בגיליון 1 של עלון "זוּזוֹן"

מאת: אורלי אדלר-נזרי, מנהלת תחום עצמאים ובעלי-עסקים ב-ZOOZ

האם כתבת אי פעם את החזון של העסק שלך ואת המטרה שלשמה הוא קיים? החזון הוא העתיד של העסק, בהעדר חזון מוגדר וברור יסבול העסק מחוסר איזון, אחת ההשלכות של מצב זה תהיה פגיעה בצמיחה העקבית של העסק.

פיטר דרוקר אמר: "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד - היא ליצור אותו". אם נבדוק את עצמנו לאור אמירה זו, נבין כי אנו חייבים לבחור את תמונת המצב העתידית של העסק שלנו, עוד בהתהוותו, על מנת שנוכל להוליך אותו לעברה, עד להשגתה במציאות. שאם לא כן, לאיזה כיוון נוביל את העסק? האם הכיוון ישתנה בכל פעם? ללא חזון העסק יסבול מתנודות ומחוסר יציבות.

החזון - הוא המצב העתידי של "שיא ההצלחה" אליה אנו שואפים להגיע. ברגע שהגדרנו אותו, הוא הופך להיות כלי החשיבה מרכזי, הרעיון המנחה, הכיוון הברור, אליו תמיד נשאף ואותו נרצה לממש. זו גדולתו ובכך טמון כוחו. הנסיעה לכיוונו מאפשרת לנו לעלות על ה'כביש הראשי', על 'דרך המלך', מבלי לסטות לכבישים מקבילים ולדרכים חלופיות. כך כמובן, גם הסיכוי שלנו להגיע למקום, ראשונים ובזמן, גבוה בהרבה משל מתחרינו המגששים בדרכם.

דוגמא: שני שותפים במשרד רואי חשבון מצאו עצמם, לאחר 10 שנות פעילות, במצב בעייתי. הם אומנם הרוויחו יפה וראו פרי בעמלם, אך העבודה נעשתה קשה משנה לשנה, המאמצים שהושקעו היו מעל ומעבר ליכולתם, העובדים היו ממורמרים והאווירה במשרד היתה עגומה.

בירור מעמיק עם השניים העלה כי הם מעולם לא ישבו יחד ודנו בחזון העסקי והאישי שלהם. הסתבר שכל אחד מהם משך לכיוון שונה, ושאף למטרה המנוגדת לזו של שותפו. האחד רצה להגדיל את ההכנסות והרווחים מהר ככל הניתן, במטרה למכור את החברה, ולצאת לחופשה לזמן בלתי מוגבל. השני תכנן להפוך את החברה למפעל חיים לו ולילדיו.

מובן שדרך הניהול, המסרים לעובדים ואופן ההתנהלות של כל אחד מהם פנתה לכיוון אחר, לכביש צדדי, אשר לעולם לא יוכל להובילם להשגת החזונות במשותף. ישיבה עם שני השותפים, ובניית חזון משותף, היא שאפשרה להם לעלות חזרה על המסלול ולמנף את העסק לכיוון ברור של הצלחה.

ליווי וייעוץ עסקי

מעוניינים בייעוץ, אימון או הדרכה לעסק שלכם?
צרו איתנו קשר: 09-9585085, [email protected].