If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 28 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי. 
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.
 

קריאה מהנה!
אורלי אדלר-ניזרי, מנהלת ZOOZon

 

אחד על אחד

ראיון אישי עם בעל עסק

קרן רווה,  בעלים ומנכ"ל, יישומים גרפולוגיים

 • מספר עובדים בחברה : 4, כולן נשים.
 • אנו מספקים: ייעוץ גרפולוגי במיון והתאמת עובדים, עדות מומחה בבית משפט בנושא זיהוי כתבי יד וזיופים. בנוסף, אנו מפעילים מכללה לגרפולוגיה בארבע רמות ממתחילים ועד הכנות לבחינות ההסמכה של האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית.
 • היסטוריה: מאז ומעולם נמשכתי לתחום הגרפולוגיה. עוד בילדותי השתעשעתי בניתוחי אישיות חובבניים עם ספרי גרפולוגיה שרכשתי. לאחר השירות בצבא, למדתי גרפולוגיה בשילוב עם  פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה, כרקע תומך. אחרי הלימודים נסעתי ללונדון, שם למדתי במשך 3.5 שנים לימודי גרפולוגיה מקיפים בכדי להתמקצע בתחום ע"י טובי המורים בעולם. התמחתי בניתוח אישיות לצורך התאמה לעבודה, באיתור מצוקות אצל ילדים ונוער, ובניתוחי עומק אישיותיים. סיימתי את הכשרתי באנגליה בהצטיינות וחזרתי לישראל. בארץ החלטתי להתמחות גם בגרפולוגיה משפטית, תחום בו אני עוסקת הרבה כיום כעדה מומחית בנושא זיופים וזיהוי כתב יד בבתי משפט. הקמת עסק עצמאי נראתה לי כדבר טבעי ההולם את אישיותי, מאחר ואני אוהבת חופש פעולה. הקושי ביציאה לעצמאות היה להבין כי לא מספיק להיות גרפולוגית מעולה, אלא חשוב גם לשווק נכון ולרכוש תדמית מוצלחת בקרב הלקוחות. כיום אני גאה על העובדה שאני מעסיקה מספר גרפולוגיות ותומכת בצמיחתן. סגנון הניהול שלי הוא מטפח ומעודד. כאשר גרפולוגית שעבדה אצלי מרגישה כי היא כבר בשלה לצאת לעצמאות, אני חשה שזהו הישג גם שלי. אני נהנית מאוד ללמד גרפולוגיה, ומתפארת במאות תלמידים שהחדרתי להם את חיידק האהבה לניתוח הכתב.
 • אוהבת בתפקיד: את הפעמים בהן עדות המומחה שלי בבית משפט מובילה לכך שהלקוח שלי זוכה; את כל הפעמים בהן תלמיד שלי מקבל את ההכשרה של גרפולוג מוסמך; לראות את התועלת שאיבחון גרפולוגי מדוייק יכול להביא לעסקים שמתרחבים ובונים את עצמם דרך תשומת לב למימד האנושי; להסתכל באלבום מכתבי התודה מתלמידים ומלקוחות - אלה דברים שתמיד מחממים לי את הלב.
 • הכי קשה בתפקיד: עומס העבודה והשעות הרבות שאותן אני נדרשת להשקיע.
 • מטרות שאני רוצה להשיג: קורסים לגרפולוגיה בשלושה מוקדים בארץ בשיטת האקדמיה הבריטית לגרפולוגיה, יצירת מרכז העשרה וייעוץ לגרפולוגים בתחילת דרכם, קיום שיתוף פעולה עם החברות הגדולות במשק.
 • החזון שלי: יצירת מרכז גרפולוגיה ארצי שיהווה מוקד להעשרה ולייעוץ עבור מעסיקים, עבור עורכי דין, ועבור כל המתעניינים בגרפולוגיה ברמות השונות.
 • נקודת ציון שהביאה לפריצת דרך: עברתי אימון עסקי "קואוצ'ינג", אשר הנחה אותי לחשיבה עסקית וממוקדת שלא היתי מורגלת אליה.
 • טיפ לעסקים: להביא אהבה והתכוונות לכל תחום בעבודה ובחיים. לא לשכוח שגורלות של אנשים נקבעים לפי הכלי הזה. להמשיך תמיד לטפח את האנשים שעוזרים לך להגשים חלומות.
 • ספר מומלץ: "מרד הנפילים" - מאת איין ראנד. ניתן להשיג את הספר, בין היתר, ב-dbooks      וב-ibook.

 • לאתר החברה: http://www.kerenraveh.co.il
 • מעוניינים להתראיין?: צרו קשר
 • מאמרים על ניהול עסקים קטנים: כאן

בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט העץ - ניהול תקשורת שיווקית

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.

האם אתה דואג לקדם את אתר האינטרנט של העסק שלך?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא (מאמר זה הינו חלקו השני של המאמר שפורסם בזוזון 23 בנושא הקמת אתר אינטרנט.
מי שלא קרא את החלק הראשון, רצוי שיעשה כן, טרם יצטרף אלינו להמשך המסע...)
.
 

אם חשבתם שבעת השלמת הקמת האתר סיימתם את חלקכם, כדאי שתדעו שכאן למעשה רק מתחילה העבודה האמיתית... עבודת שיווק האתר!!!. אתר הינו חסר ערך אם קהלי היעד של העסק לא ישמעו עליו, לא יאתרו אותו בקלות ולא יבוא איתו במגע באופן קבוע.

אז... ברוכים הבאים לקוחותיי... לעולם השיווק של העשור האחרון... השיווק באינטרנט. שיווק אתר אינטרנט כולל את כל הפעילויות שמטרתן לגרום לגולשים בכלל ולקהל הלקוחות המועדף של העסק בפרט, להיכנס דווקא לאתר שלכם מבין עשרות, מאות ואלפי אתרים מתחרים, ולחוות אותו באינטראקציה מתמדת.

על מנת להצליח למקסם את פוטנציאל האתר ככלי שיווקי יעיל ואפקטיבי, עלינו לבנות תוכנית שיווק מקיפה, אשר תכלול לפחות את חמשת הערוצים הבאים: 


1.
קידום אתר במנועי חיפוש

כאשר אתם מחפשים שירות/מוצר באינטרנט באחד ממנועי החיפוש המקובלים, סביר להניח כי האתרים שאליהם תכנסו הם אלה המופיעים בעמוד הראשון של מנוע החיפוש ולא תטרחו להמשיך ולדפדף בעמודים הבאים, גם אם יש רבים כאלו.
אתם לא שונים, מרבית הגולשים המגיעים לאתרים באמצעות מנועי חיפוש ואינדקסים יעשו כמוכם, על כן ישנה חשיבות עליונה להצליח ולהימצא בעמוד הראשון!
על מנת להתברג ברשימה הפותחת עומדות בפנינו 2 אפשרויות:
א. אופטימיזציה עבור מנועי החיפוש - הגדרת מילות חיפוש מרכזיות על מנת שמנועי החיפוש ימצאו את האתר שלכם כמתאים. כדי שזה יקרה יש לוודא שמילות החיפוש הרלוונטיות לעסק שלכם, יופיעו פעמים רבות ככל האפשר בטקסטים המופיעים בעמודים באתר (לדוגמא: משרד עורכי דין יגדירו מילות חיפוש כמו - ליטיגציה, משפט, חוזים, סכסוכים, גישור וכד').
היתרון - כניסה ממוקדת של גולשים אשר מחפשים בדיוק את התחום בו אתם עוסקים.
החיסרון - קצב קידום האתר במנועי החיפוש הינו לרוב איטי והדרגתי.

ב. פירסום באינדקסים ובמנועי חיפוש - הצבת "קישור ממומן" בעמודים הראשונים של התחום בו אתם רוצים להופיע. לשם כך עליכם לבחור מילים פופולאריות שסביר שדרכן הגולשים יחפשו את העסק שלכם (לדוגמא: מרכז לניתוחים פלסטיים יממן קישורים תחת המילה - ניתוחים פלסטיים, אך גם תחת הגדלת חזה, שאיבת שומן וכד'). לאחר מכן יש להגדיר תקציב אותו אתם מוכנים להפנות למטרה זו (התקציב מורכב מסכום היורד עם כל כניסה של גולש לאתר), ובחירת מנועי החיפוש בהם תרצו להופיע.

היתרון - באופן מיידי האתר שלכם ימוקם בעמודים הראשונים של מנועי החיפוש.
החיסרון - ברגע שתפסיקו את התשלום, יעלם הקישור ותחזרו למקומכם היחסי בקטגוריה.
 

2. פרסום אינטראקטיבי ברשת
בטוחני כי בעת גלישתכם באתרים התרגלתם לכתובות/כרזות/חלונות המתפרצים ונפתחים למול עיניכם, ומכסים את המסך בו אתם מעוניינים לצפות עם שלל הצעות/מבצעים והבטחות. זהו למעשה קמפיין פירסום באינטרנט המושתל באתרים המובילים. קמפיין אינטראקטיבי כזה אינו עומד בפני עצמו, הוא יהיה יעיל רק אם ימשיך את קו הפרסום הכללי של העסק, כלומר, יהווה ערוץ משלים לכל פעילויות השיווק שנעשו עד כה ויתמוך בהן. (לדוגמא – מכון פסיכותרפיה המתמחה בבעיות של דימוי עצמי, יכול להכניס באנרים ופירסום באתרי היכרויות נבחרים, כחלק ממסע שיווק כולל שערך במשך מספר חודשים).

היתרון - אמצעי מדיה חדש יחסית, המאפשר הבעה יצירתית גבוהה, כמעט ואינו מוגבל בחוקים ומאפשר פילוח מדויק של קהלי היעד בפניהם רוצים להציג את הקמפיין.
החיסרון - אומנם העלויות אינן גבוהות מאוד, אך עבור עסק קטן ובינוני מדובר בערוץ שאינו יכול לתת מענה מספק כאשר הוא עומד לבד, בפני עצמו.

3. ניוזלטר
החומר אותו אתם קוראים ברגע זה נקרא - ניוזלטר, ובשפתנו - עלון לקוחות, הנשלח באופן תדיר. ניוזלטר הינו אחת הדרכים המצוינות לשמירה על קשר עם לקוחותיכם, להגדלת מספר הכניסות לאתר, וליצירת קשר עם לקוחות פוטנציאליים עתידיים. לשם הפעלת ניוזלטר, יש להקפיד על החוקים הבאים: - קבלת הסכמה מהלקוח להיכלל ברשימת התפוצה שלכם.
- אפשרות פשוטה להסרה עצמית מהרשימה.
- להקפיד שאורך הניוזלטר לא יעלה על עמוד-עמוד וחצי.
- תוכן ענייני ומרתק עבור הלקוחות.
- רצוי ללא פרסומות .
- שמירה על מבנה ועיצוב קבועים.
- תדירות משלוח קבועה (פעם בשבוע/בחודש/ברבעון...).
היתרון - כלי מעולה לייצור וייצוב קשרי לקוחות, מתוך כבוד, הערכה ומקצועיות.
החיסרון - כתובות האימייל של הלקוחות משתנות כל העת, יש להקפיד לאחר כל משלוח לסנן ולעדכן את הכתובות שהוחלפו, על מנת שהעלון לא יוגדר אצלם כספאם (דואר זבל).

 

4. פורום
מרביתכם כותבים, קוראים ואף משתתפים פעילים בפורומים באינטרנט. ניהול פורום משל עצמכם, בתחום בו הינכם מתמחים, יאפשר לכם להיתפס כמובילי דעה בשוק בו אתם פועלים. הפורום נותן ללקוחות קיימים, פוטנציאלים וחדשים, מענה בזמן אמיתי לשאלות וסוגיות בהם הם מתחבטים. זהו ערוץ שיווקי חזק מאוד הממתג אתכם גבוה במיוחד. (לדוגמא – שף הפותח פורום לעקרות בית ומאפשר להן לשאול בכל רגע נתון לעצתו בדבר התבשילים המתבשלים במטבחן ממש ברגע זה).
היתרון - הפיכתכם למובילי דעה בתחום וחשיפה למספר רב של לקוחות שונים.
החיסרון - יש להקצות משאב של זמן ע"ח פעולות אחרות, בכדי לתפעל כל העת את מערכת הפורום.

5. קידום האתר מחוץ לרשת

בניתם אתר והעליתם אותו לאוויר, אל תשאירו אותו שם – הורידו אותו לקרקע. מרגע העלאת האתר יש לתת לו מקום בכל חומר היוצא מהעסק ובא במגע עם צרכנים/לקוחות/ספקים/מתחרים. יש לציין את כתובתו על גבי: ניירת העסק, כרטיסי ביקור, מצגות, אריזות המוצרים, שקיות אריזה, חשבוניות, פרסומות, בהקלטה למענה הטלפוני של החברה, מדבקת הרכב ועוד. כמו כן, מומלץ להשתמש באתר כפלטפורמה המשתלבת בפעילות שיווקית מחוץ לרשת, כך תוכלו ליצור תנועה מעגלית, אינסופית בו. (לדוגמא - הזמנות המחולקות בכנס בו אתם מופיעים, המזמינות את המקבלים להיכנס לאתר, למלא שאלון ולהשתתף בהגרלות).
כאן יש רק יתרון - נצלו את הפלטפורמה השיווקית שלכם, זו הקיימת, ו"הלבישו" עליה בכל הזדמנות את הדומיין שלכם (כתובת האתר).
 

לסיכום:

אתר אינו ענין פשוט, צריך להבין את כל המשמעויות הכרוכות בתחזוקתו השוטפת, להיערך בהתאם ולתכנן את האסטרטגיה השיווקית שלכם בעזרתו.
למרות זאת, המלצתי החמה... אל תהססו, לכו על זה - היום אתר אינטרנט - הוא כרטיס הביקור שלכם. ובאמצעותו - השמים הם הגבול, והכוכבים הם בהישג יד!!! 

וכמובן כרגיל... אני לרשותכם גם במסע הזה, במייל - crm@zooz.co.il .
מי אמר מה

ציטוט שניתן להשתמש בו

 

"בכל פעם שרואים עסק מצליח, מישהו החליט החלטה אמיצה".
פיטר דרוקר

 

 • מידע על סדנאות פיתוח מנהלים: ראה כאן

מופק ע"י ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.