If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 22 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי. 
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
אורלי אדלר-ניזרי, מנהלת ZOOZon

 

אחד על אחד

ראיון אישי עם בעל עסק

דני ועפרה, "עץ ומים" - בריכת טיפולים וחוויות

Good Water

 • מספר עובדים בחברה : 4 + פרילנסרים
 • אנו מספקים: מקום קסום של רוגע ושלווה בהרי ירושלים. שילוב של טיפולי מים חווייתיים בבריכה קסומה הנשפכת לסכר ואדי בית זית, עם נוף עוצר נשימה, hot tub ופינוקים. אנו מעניקים – טיפולי מים ליחידים, טיפולים לזוגות , ימי נישואין, מסיבות רווקות/ים, ימי הולדת, ערבי זוגות, קבוצות חברים ופעילות מיוחדת לקבוצות –ערבי גיבוש לעסקים.
 • היסטוריה: דני - "בשנת 1997 הקמתי את חברת "עץ ומים", בראשית דרכה התמקדה פעילות החברה בבניית ג'קוזים גדולים במיוחד, הבנויים מעץ ארז קנדי ובייעוץ לבניית בריכות טיפוליות. בשנת 1998 גיליתי את עולם טיפולי המים, התחלתי ללמוד ולהשתלם בתחום בקליפורניה ובארץ, בשנת 2002 הכרתי את עפרה, היום בת זוגי לחיים (אשר לימים השתלמה גם היא בתחום), וביחד הגשמנו חזון, והקמנו בריכת בוטיק טיפולית, שהינה מהיחידות בארץ המשלבת טיפולים וחוויות לגוף ולנשמה".
 • אוהבים בתפקיד: לעשות טוב. שאנשים יוצאים מאיתנו עם חיוך גדול, רגועים, שמחים, מאושרים ונרגשים.
 • הכי קשה בתפקיד: תפעול המקום ושמירה קפדנית על רמה גבוהה במיוחד, ללא פשרות (איכות המים, מראה המקום, הנוחות, אווירה אינטימית עבור הלקוחות) והאדמיניסטרציה השוטפת.
 • מטרות שאני רוצה להשיג: לשמור על המותג ולמקסם אותו, ואולי להרחיב את הפעילות לכיוונים טיפוליים נוספים.
 • החזון שלנו: להפיץ את טיפולי המים בארץ. שלכל אדם תהייה ההזדמנות לחוות את החוויה הבלתי נשכחת של מסע אישי פיזי, רוחני ונפשי במים.
 • נקודת ציון שהביאה לפריצת דרך:
  1. לימוד הוואטסו וטיפולי מים.
  2. שילוב הזוגיות בעיסוק המשותף ובהגשמת החלום.
 • טיפ לעסקים: לדבר עם הלקוחות בגובה העיניים. וגם - לקחת עובדים ברמה הכי גבוהה שיש ולתת להם הרגשה של בית, כך שהם יהפכו להיות חלק מאיתנו ומהמקום, וייצגו אותנו באופן מסור ונאמן.
 • ספר מומלץ: "לאהוב את מה שיש" - מאת ביירון קייטי – המתאר איך ניתן לחיות את החיים בדרך של אושר ושמחה, ולא ליפול למלכודות של ה"מציאויות" שאנו מציירים לעצמנו בראש. ניתן להשיג את הספר, בין היתר, ב-dbooks וב-ibook.

 • לאתר החברה: www.good-water.net
 • מעוניינים להתראיין?: צרו קשר
 • מאמרים על ניהול עסקים קטנים: כאן

בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט המים - המשאב האנושי

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.

בשנה האחרונה, האם היה לך פנאי לנתח את בעיות העסק ולטפל בהן?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא 


"כדי להזיז הר ממקומו, עליך להתחיל עם האבנים הקטנות ביותר" (חוכמה סינית)
 
את הציטוט המופלא הזה קבלתי השבוע ב-sms מחבר טוב, ועיני אורו. מדוע? כי במשפט הקטן הזה טמונה משנתי כולה ביחס לטיפול בכשלים ובעיות. ואולי זו ההזדמנות לפרוש אותה בפניכם.

 

חמישה שלבים עלינו לעבור כבני אנוש בבואנו לטפל במצוקות, בעיות, כשלים ומקומות תקועים בחיינו. וכשם ששלבים אלו מתרחשים בחיים, כך עליהם להתרחש גם בעסק:
1. להכיר בבעייה
2. להכיר באחריותנו האישית לבעייה זו (להרחבה ראו המלצת קריאה כאן)
3. להחליט שאנו רוצים לפתור את הבעייה (בשלב זה - כאמירה בלבד)
4. להכשיר את עצמנו לקראת דרך/מסע לטיפול בבעייה.
5. לעשות - לאט, בנחת, בנחישות!!! 

 

נשמע מאוד פשוט, בסה"כ לעבור חמישה שלבים. אבל מי כמונו יודע, שזה לא ממש פשוט, גם אם עשינו את כל הדרך המתוארת (שאגב אני מזמינה אתכם לעשות בכל תחום בחיים בו אינכם מרוצים מהמצב), עדיין קשה ליישם זאת.

למה? כי בדרך כלל הפיתרון אינו קל ומיידי. פתרון יעיל דורש זמן, מחשבה, והירתמות טוטאלית לעשייה. אבל לרוב אין לנו זמן ואנו לא סומכים על עצמנו, כי אנו פוחדים... בגלל שיש לנו "חסמים" (להרחבה ראו כאן)

 

ובכל זאת, קוראים יקרים, אל פחד, אל חשש. גם אם הדרך נראית ארוכה ומסובכת... פשוט התחילו מדבר אחד קטן, אבל עשו אותו טוב ונכון, וראו כמה נפלא הכל יתחיל לפעול, כמו מערכת של גלגלי שיניים משומנת היטב, גלגל אחד מתחיל לנוע והוא מניע אחריו את כל השאר. נשמע טוב מדי? אתם צודקים... זה באמת נשמע טוב מדי.. אבל משום מה, וזה היופי בתהליך המתואר... זה פשוט קורה.

 

לא מאמינים? אז בואו נדגים תהליך כזה:
 

 הבעיה – ניהול זמן כושל
 

1. בחרו תחום אחד בעסק שאינו משביע רצון (נסו להתמקד בבעיה ספציפית והגדירו אותה)
"התחום המסומן כבעייתי בעסק הוא- ניהול זמן לקוי- ובאופן ממוקד- מחסור בזמן לעבודת ניהול, עקב התעסקות בלתי פוסקת בעשייה יומיומית של העסק".

 

2. נתחו אותו וקחו אחריות על התנהלותו הכושלת– אנא כתבו בפניכם בכתב יד ברור את התיאור המדויק של הבעיה וכיצד אחריותכם האישית באה לידי ביטוי בה.
"העסק שלי מתגלגל מיום ליום, ואני עסוק בעיקר בעבודה השוטפת. הדבר גורר חוסר בניהול יעיל שלי, של עובדי ושל הלקוחות. אך החמור מכל הוא שאינני מוצא זמן לחשוב על העסק לטווח הרחוק. בנקודה זו אני חייב למצוא פיתרון אשר יתבסס על ניהול זמן אישי יעיל יותר. זהו הכשל שלי ולא של אף אחד אחר".

 

3. קחו לכם זמן (מספר ימים) והחליטו ביניכם לבין עצמכם האם אתם באמת רוצים לפתור את הבעיה (אם התשובה לשאלה חיובית, המשיכו לשלב הבא, ואם לא, המתינו עד אשר תרגישו באמת צורך לטפל בה, או לחילופין בחרו בעיה אחרת)

"חלף שבוע, אני קורא מדי יום את מה שכתבתי ואני מוחלט וסגור עם עצמי לעשות מעשה על מנת למצוא פיתרון. לטובת הענין אפנה באופן יזום וקבוע חצי יום (משעה 09:00 ועד 13:00) פעם בחודש, לתכנון אסטרטגי ארוך טווח של העסק שלי".

 

 4. סמנו את הדרך לטיפול בבעיה – ויידעו מראש את כל הנוגעים בדבר על כוונותיכם.

"אני מסמן מראש ביומן, מהיום ועד סוף השנה- חצי יום שאינני בעסק. זה יהיה כל יום א', בשבוע הראשון לכל חודש. אדאג שהעובדים ידעו על כך מראש ויוכלו להתארגן בהתאם וכן ארגיל את הלקוחות לא לחפש אותי בזמן זה.


5. ועתה לעשייה עצמה- חצי יום בחודש במיועד לניתוח, הכנת תוכניות ואסטרטגית ביצוע פתרונות לעסק. לבד או בצירוף עובד/חבר/יועץ עליו אתם סומכים.
"ביום זה אני יוצא לבית הקפה החביב עלי במיוחד על חוף הים, נהנה מהרגשת החופש ומפנה את ראשי לחשיבה על איך? מה? ולאיזה כיוון אני מעוניין להוביל את העסק שלי? לישיבה זו עם עצמי אני מצרף את אחי- בחור יצירתי וחכם במיוחד (כך, אגב, אני מרוויח גם זמן איכות איתו).

 

זה הכל.

די פשוט.
פתאום יש זמן וזה בסדר, יש מחשבה, יש אפשרות לטפל בדברים ויש אופק מתוכנן.
ואז לאט לאט, הדברים יתחילו לקרות צעד אחר צעד , כי עצם החשיבה, התכנון, ריכוז המשאבים האישיים יגררו שיפור/שינוי/תיקון של דבר אחד קטן בכל חודש.

 

ועל זה נאמר בבודהיזם:

"אין משימה גדולה וקשה שאי אפשר לפרק למשימות קטנות וקלות".

 

בהצלחה.

אני כמובן עומדת לרשותכם לאיתור, ניתוח והצבת יעדים, מטרות ומשימות, בדרך להנעת הגלגל הקטן הראשון. כתבו אלי למייל:  [email protected].מי אמר מה

ציטוט שניתן להשתמש בו

 

"כששחקן נישא לשחקנית, שניהם נאבקים על הראי"
ברט ריינולדס

 

 • מידע על סדנאות פיתוח מנהלים: ראה כאן

מופק ע"י ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.