If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 85 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשירות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי. 
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.
 

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon

 

אחד על אחד

ראיון אישי עם בעל עסק

דוד גורביץ', מנכ"ל ובעלים של "David's Tours of Israel"

  • אנחנו מספק ים: שירותי תיירות נכנסת , הדרכת טיולים בכל רחבי הארץ בשפות עברית, אנגלית ורוסית, טיולים "בתפירה אישית", סיורים ארכיאולוגים וטיולי שטח (טרקים).
  • היסטוריה: העסק הוקם בשנת 2006, וכיום עוסק בעיקר בתחום התיירות הנכנסת. מרבית לקוחותינו הם אח"מים מרחבי העולם אשר מגיעים לטייל בארץ. נדבך חשוב נוסף שאנו מספקים הוא ייעוץ וטיולים מקצועיים לאנשי מקצוע המתעניינים בארכיאולוגיה, בייחוד בירושלים.
  • הכי אוהב בתפקיד : את סביבת העבודה - רוב העבודה היא בשטח. כמו כן, אני אוהב את המקצוע עצמו ואת המגע הבלתי אמצעי עם האנשים.
  • הכי קשה בתפקיד: שעות העבודה הארוכות, והעובדה שהתיירות בארץ עונתית ולכן ישנן עונות שיא ועונות שפל.
  • מטרות שאני רוצה להשיג: להגיע לשווקים המעניינים ביותר; ולכונן קשרים עם אוניברסיטאות בחו"ל - כדי להביא לארץ מרצים וסטודנטים לסיורים מקצועיים להכרת ישראל כחלק מתוכנית הלימודים שלהם.
  • החזון שלי והדרכים להגשמתו: החזון הוא לספק את השירות המקצועי והאיכותי ביותר ללקוח, תוך ליווי אישי במהלך התכנון של הטיול בארץ. על מנת להגשים את החזון, ולספק ללקוח חוויה בלתי נשכחת - ההתקשרות עם הלקוח, בדיקת הצרכים ועיצוב תוכנית הטיול מותאמים אישית לפי אופי המטיילים, הרקע שלהם וגילם. אני רואה חשיבות עליונה לספק תוצר שמותאם אישית לדרישות הלקוח.
  • מקורות לחדשנות: בהשכלתי אני דוקטורנט לארכיאולוגיה וזה נתן לי השראה לפחת סיור בו המטיילים עוברים חוויה ייחודית ובכל יום הם זוכים להכיר תקופה שונה בתולדות העיר - החל מירושלים הקדומה של ימי בית ראשון, דרך תקופת בית שני, התקופה הרומית, ראשית הנצרות וירושלים כיום החל מהמאה ה 19 .
  • ספר מומלץ: ירושלים וכל נתיבותיה, מאת יד יצחק בן צבי.
     

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט המים - המשאב האנושי

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.

האם אי-פעם העסקת עובדים בחו"ל?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא אם העסק שלך הוא מקומי או ללא מועסקים, בוודאי השאלה נשמעת לך קצת מוזרה. אם כל הפעילות שלך מתבצעת בישראל (ואולי אפילו ביישוב ספציפי בישראל), מה פתאום שתעסיק אנשים בחו"ל? אם אתה עצמאי ואינך מעסיק עובדים - מה פתאום שתעסיק עובדים בחו"ל?

 

ועדיין, כמעט כל עסק בישראל יכול להסתייע בשירותים של עובדים מחו"ל, למשל מהודו או ממזרח אירופה, במחירים מאוד זולים, ובאיכות גבוהה למדי, במגוון רחב של תחומים, וביניהם: בניית אתרים, עיצוב גרפי, אנימציה, קידום אתרים, קמפיינים באינטרנט, תכנות, וכמובן שרותי תרגום, קניינות בינלאומית, מודיעין עסקי וסיוע באיתור ספקים ולקוחות בחו"ל.

 

אז אם אתם זקוקים למשל ללוגו וניירת חדשה, לאתר מעוצב או לקידום שלו, לאפליקציית iPhone משלכם, לתרגום ולכתיבה באנגלית, או אפילו למזכיר/ה אישית, ייתכן שהגיע הזמן שתעסיקו עובדים בארצות אחרות!

 

בתור התחלה, היכנסו לאתר elance.com , שהוא האתר המוביל למיקור חוץ בינלאומי (outsourcing) , בחרו קטגוריית חיפוש מתאימה, ואתרו מספר ספקי שירותים שעשויים להתאים לצרכים שלכם. שילחו ל-3 מהם במייל בקשה להצעת מחיר, התרשמו מהתשובות, והחליטו עם מי לעבוד.

 

לרוב תוכלו להשיג בדרך זו עובדים משכילים (בעלי תואר שני ומעלה), מנוסים מאוד בתחומם, ובעלות שהיא רבע או פחות מהעלות בישראל. ובגלל שהעלויות הן זולות, מומלץ להתנסות בעבודה בהיקף קטן עם שני ספקים שונים, ואחרי התנסות להחליט עם מי מהם להמשיך לעבוד.

 

בהצלחה בהרחבת המשאב האנושי שלך - לכל רחבי העולם!

 

 

 

 


מי אמר מה

ציטוט שניתן להשתמש בו


"אי־שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות. "
אלברט איינשטיין

 


מופק ע"י ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.