If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 84 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon

טיפ שיווקי

איך להשיג תוצאות טובות יותר

איך לגייס לקוחות חדשים?


מכירים את האימרה: "אם ההר לא בא אל מוחמד, מוחמד יבוא אל ההר"? הוא נכון גם לגבי העסק שלכם והלקוחות שלכם. אם לקוחות חדשים לא מגיעים לעסק שלכם - הגיעו בעצמכם למקום בו נמצאים הרבה לקוחות שלכם, ורצוי למקום שגם אין בו מתחרים שלכם, וצרו איתם שם קשר.

 

לדוגמא:

  • ZOOZ היא חברת ייעוץ לעסקים. לכן, הלקוחות שלנו ב- ZOOZ הם לרוב מנכ"לים. אז איפה נוכל לגייס מנכ"לים חדשים לעסק שלנו? כנסים זאת אפשרות, אבל לא אפשרות טובה. למה? כי לכנסים מגיעים גם המון יועצים מתחרים, שמחפשים לקוחות... וכשרבים (ולעיתים אף הרוב המוחלט) מהמשתתפים בכנס הם יועצים, זה לא כל כך יעיל עבורנו לחפש בו לקוחות. אבל יש גם מקומות אחרים, פנויים ממתחרים,  אליהם מגיעים מנכ"לים. למשל - מדף ספרי הניהול בחנויות סטימצקי או צומת ספרים. וקל גם ליצור איתם שם קשר, לפתח שיחה על ספרי מנהלים, להמליץ על ספר כזה או אחר, ולהתחיל מערכת יחסים עם לקוח חדש.
  • אילו לקוחות מחפשת קוסמטיקאית? נניח נשים, בגיל 35 ומעלה? איפה ניתן למצוא אותן? אולי כשהן באות לקחת את הילדים שלהן מהגן או מבית-הספר? אולי כשהן עושות כושר בסטודיו C? אולי כשהן עורכות קניות אצל הירקן המקומי? בכל אחד מהמקומות האלה יש הזדמנות ליצור קשר, להכיר הכרות ראשונית, ובהמשך להציע שרותי קוסמטיקה.
  • אילו לקוחות מחפש מנהל חשבונות? אולי עצמאים ובעלי עסקים קטנים? ואיפה ניתן למצוא אותם? אפשר כמובן לדפוק על דלתות של עסקים, להציע סיוע. לעיתים זה אפילו עובד. אבל עדיף להגיע למשרדי מס הכנסה, ולהציע עזרה, בחינם, למי שממלאים טפסי בקשת החזר. לא תאמינו כמה לקוחות ניתן לגייס בדרך זו.

כשאתם יוצרים קשר עם לקוחות פוטנציאליים מחוץ לעסק שלכם, אתם מביאים את העסק אליהם. זה אמנם מחייב קצת מאמץ ותושייה, אבל - אם תתרגלו לחרוג מהגבולות הרגילים שלכם ושל העסק שלכם, זה רק יתרום להתפתחות העסק שלכם, וגם... להתפתחות האישית שלכם. בהצלחה!

 

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט האדמה - חזון

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.האם אתה מתכנן חמש שנים קדימה?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא עד כמה רחוק ניתן ורצוי לתכנן קדימה?
 שנה? שלוש שנים? חמש? עשר?

 

מצד אחד, קשה מאוד לתכנן לטווח ארוך. העולם משתנה במהירות הולכת וגדלה, ואיתו משתנים במהירות גם טעמי הלקוחות והרגלי הצריכה שלהם, בין היתר כתוצאה מההשפעות של האינטרנט, הרשתות החברתיות, והגלובליזציה. בנוסף, קשה לקחת בחשבון שינויים בחוקי המיסוי, בתקנים ורגולציה, ובתקנות ממשלתיות נוספות. וקשה גם להיערך לקראת דברים בלתי צפויים, כמו מלחמה, מחלה, וכו'.

 

מצד שני, מסוכן לא לתכנן בכלל, או לתכנן לטווח קצר בלבד. אם לא תגבשו לעצמכם יעדים ותוכנית גם לטווח ארוך, העסק שלכם יתנהל משנה לשנה, בלי קו מנחה, ובלי התפתחות וצמיחה מתוכננת. ברוב המקרים, פרוש הדבר שהעסק שלכם לא יתפתח ולא יצמח לאורך זמן. יתרה מכך, שינויים בלתי צפויים עלולים להפתיע אתכם ולחסל את העסק שלכם.

 

לכן, מומלץ לפעול בדרך הבאה:

  • לפתח חזון לעסק, שיתאים גם לטווח רחוק מאוד, של עשר שנים או יותר, ולפעול לאורו. למשל - להיות השיפוצניק הכי מהיר בישראל (צביעת חדר בחצי שעה, החלפת מרצפות תוך יום, וכו').
  • לגבש תוכנית אסטרטגית לטווח ארוך , ל-3 או 5 שנים קדימה, שתכלול כיווני צמיחה ו יעדים עסקיים . למשל - לצמוח ב-20% כל שנה, תוך מעבר משיפוץ בתים פרטיים לשיפוץ של דירות.
  • לפתח תוכנית עסקית לטווח קצר , לשנה הקרובה, לאור החזון והתוכנית העסקית לטווח הארוך. למשל - להכפיל את מהירות השיפוץ (תוך התייעלות בתהליכים והוספת עובדים), ולצמוח בשנה הקרובה ב- 20%, בעזרת הדגשת מהירות השיפוץ וביצוע של חדירה שיווקית לשוק שיפוצי הדירות (כך שהגידול יגיע מתחום הדירות ובנוסף שנשיג דריסת רגל וסיפורי הצלחה בתחום זה).
  • לפתח תוכניות מגירה כמענה לתרחישים שונים (מלחמה, מיתון , וכו'). למשל - כמענה לקראת תרחיש של מלחמה - לתכנן מראש פתרונות מיגון מהירים (הפיכת חדר לממ"ד ושיפוץ מקלטים).
  • להיערך לקראת מגמות ושינויים צפויים (תקן חדש, שינויים במיסוי, שינויים דמוגרפיים, וכו').  למשל - כמענה למגמות קיימות - להתחיל לשפץ בעזרת חומרי בנייה ירוקים.

לסיכום: אם תתחילו מהטווח הרחוק מאוד (חזון), תעברו לטווח הארוך (תכנון אסטרטגי), ולבסוף תפתחו לאורם תוכנית עסקית לשנה הקרובה - הסיכויים שלכם להצליח לאורך זמן יגדלו פלאים. אם אתם זקוקים לעזרה בכך, אתם מוזמנים לפנות אלינו, ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

 


מופק ע"י ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.