If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 76 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשירות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי. 
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.
 

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon


אחד על אחד

ראיון אישי עם בעל עסק

אושר ברכה, מנהלת ובעלים "יוגה עם אושר"

  • אנחנו מספקים: שיעורי יוגה וסדנאות על כיסא משרדי עבור אנשי מחשבים עסוקים במיוחד. שיעורי יוגה פרטיים לזוגות ויחידים.
  • היסטוריה: התחלתי עם יוגה אחרי מספר אירועים קשים בחיים שהובילו אותי לחפש איזון ושלווה. החיפוש הוביל אותי לקורס מורים ליוגה בבית ספר למאמנים בוינגייט. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. מאז עברו 5 שנים, בהן המשכתי ללמוד יוגה בסגנונות שונים ומזרמים שונים. בשיעורי היוגה שלי אני משלבת  את הידע מהלימודים "המערבים" בתואר ראשון במדעי ההתנהגות ולימודי תואר שני בחינוך מיוחד. ההיכרות שיש לי עם הידע האנטומי של הגוף, והיכרות עם טכניקות טיפול בחרדות, הופכים את היוגה שאני מלמדת לייחודית.
  • הכי אוהבת בתפקיד: את המגע עם האנשים, את ההתקדמות שאנשים עושים, ואת ההשפעה המדהימה של היוגה על החיים של התלמידים שלי.
  • הכי קשה בתפקיד: אנשים וילדים שבאים לסדנאות מתוך התנגדות עמוקה. הדרך הכי קשה היא להוביל אותם, אבל הסיפוק המדהים הוא רגע ההבנה שזה עובד: רגע ההתאהבות שלהם ביוגה שווה את דרך החתחתים.
  • מטרות שאני רוצה להשיג: להמשיך לפתח את תחום סדנאות היוגה לאנשי עסקים, כי זה סוג האנשים שלא מגיע בדרך כלל לסדנאות למרות שהוא הכי צריך אותן. וברמה האישית, אני רוצה להמשיך ללמוד ללמד, אני הולכת לקורסים ולסדנאות כדי להעשיר את הידע שלי ולהביא מקצועיות נוספת לשיעורים שלי.
  • החזון שלי: החלום שלי הוא להכניס שיעורי יוגה לחיי היום יום של כל אחד, שיעורי יוגה בבית ספר, שיעורי יוגה במשרדים וגם בפארק. כל אדם יכול למצוא דקה ביום לעשות תרגיל אחד של יוגה, וכבר המצב משתפר.
  • מקורות לחדשנות: אני הולכת לקורסים ולסדנאות כדי להעשיר את הידע שלי ולהביא מקצועיות נוספת לשיעורים שלי, הלמידה לעולם אינה נפסקת וכל יום אני לומדת הרבה דברים חדשים.
  • טיפ לעסקים: העיזו להאמין בעצמכם, העיזו לבקש עזרה מכל מקור אפשרי, העיזו להיות חוצפנים. תזכירו "רק המעז מצליח".
  • ספר מומלץ: העבד / יצחק בשביס זינגר. לאורך השנים אני קוראת אותו שוב ושוב, וכל פעם הוא משמש לי כמראה חדשה, על מי אני וכמה עברתי עד עכשיו. הוא מזכיר לי את החשיבות בחיבור לקרקע ולא רק לעולמות עליונים, אבל גם מזכיר לי שהליכה אחרי הלב היא הדרך היחידה לחיות.

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט האש - ניהול לקוחות

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.

האם אתם מרשים לעצמכם "לפטר" לקוחות לא-רצויים?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא אנחנו אמורים לשרת את הלקוחות, ולהיענות לדרישות שלהם, שלעיתים אינן הגיוניות. זה בסדר - הלקוחות שלנו אנושיים, ולכן מונעים על ידי הרגש, ולא תמיד פועלים בהגיון. אם נדע לשרת גם לקוחות קשים ובעיתיים (כפי שהוסבר כאן) נוכל אולי לרכוש את אמונם, ולהגדיל את מעגל הלקוחות שלנו.

 

ועדיין - לא כל לקוח הוא לקוח רצוי. יש לקוחות שגוזלים מאיתנו הרבה מדי תשומת-לב ואנרגיה, ושלא משנה מה נעשה עבורם תמיד יהיו לא מרוצים. הם גם חושבים שהם משלמים לנו הרבה מדי, ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו עובדים קשה מדי, ולהשקיע הרבה מדי כדי לנסות להשביע את רצונם.

 

בהנחה שאינכם מזוכיסטים, ושהזמן שלכם יקר, עליכם לדעת לזהות ולהימנע מלקוחות לא-רצויים. הפניית לקוחות כאלה למתחרים היא רעיון מצוין. תנו למתחרים להתעסק איתם. זה יפנה לכם זמן להתעסק עם לקוחות ראויים, שמעריכים אתכם ואת השרות שאתם מספקים להם, ושתוכלו ליהנות מהם לאורך זמן.

 

אז איך "מפטרים" לקוח לא-רצוי? בפעם הבאה שהוא מתלונן או מבזבז את זמנכם, אומרים לו משהו בסגנון: "אני מבין שאתה לא מרוצה. ייתכן שמה שאנחנו מציעים לא מתאים למה שאתה צריך. השרות שלנו לא מתאים לכל אחד. ניסינו. לא הולך? לא נורא! בוא נעצור כאן. אתה מוזמן לפנות לאחרים, ואני מאחל לך שהם יתאימו לך יותר. בהצלחה!"

 

אם הלקוח הלא-רצוי יתעקש להמשיך לעבוד איתכם, ואפילו יבטיח לשנות את התנהגותו, אתם עדיין יכולים לסרב בנימוס ובתקיפות: "לא נראה לי שזה ילך. אנחנו לא מתאימים. בוא נעצור כאן". אתם גם יכולים לשקול לתת להם הזדמנות נוספת, אבל קחו בחשבון שברוב המקרים תאלצו "לפטר" אותם סופית תוך כמה חודשים. החשבון הוא פשוט - האנרגיה השלילית שלקוח לא-רצוי מפזר סביבו משפיעה לרעה עליכם ועל העסק שלכם, ומונעת מכם לצמוח. אם תתרחקו מלקוחות לא-רצויים, ותתפנו לאסוף לקוחות טובים ונאמנים, תוכלו להצליח הרבה יותר.

 

 

 


מי אמר מה

ציטוט שניתן להשתמש בו


"הצלחה זה לא עניין של כסף, זה האנשים שאתה עובד איתם,
 ואיך שהנהגת אותם והובלת אותם לזה."

(סטיב ג'ובס 1955-2011)

 

 


מופק ע"י ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.