If you can't read this, an online version is available here

מופק ע"י ZOOZ הדרכה אפקטיבית | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 36 |


שלום!

אנו שמחים לשלוח לכם גיליון חדש של תְּזָזִית.

עלון תְּזָזִית נשלח מידי חודש כשרות חינם לכששת אלפים מנהלי משאבי אנוש והדרכה.
העלון מכיל מדורים מתחלפים עם המלצות, טיפים וראיונות, ואינו מכיל פירסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.

אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZ


הפעלה קבוצתית

שיטה להפעיל אחרים

תרגיל חימום

 • הרעיון: להפעיל את כולם גופנית בתחילת פעילות (או אחרי הפסקה, או ירידת מתח בקבוצה)
 • המטרה: העלאת רמת האנרגיה והמיקוד, גיבוש קבוצתי
 • ההפעלהלבקש מכולם להחזיק ידיים, ואז לעשות מסאז' אצבעות כל אחד ביד ימין ליד שמאל של מי שמימינו. בדרך זו כולם עושים מסאז' לכולם בו זמנית. מסאז' אצבעות פירושו עיסוי של כל אצבע בנפרד. גלגול, מתיחה, וכו'. אפשרויות נוספות:
  1. עומדים במעגל, כל אחד אוחז בשכמות/כתפיים של זה שלפניו. עושים מסאז' מונחה אחד לשני: טפיחות, לישות, איגרוף, וכו'... דוגמא מופיעה בסוף סרטון הוידאו כאן.
  2. עומדים במעגל, ואחד מתבקש לצעוק הכי חזק שהוא יכול, ואז, כשהוא מסיים זה שמימינו צריך לצעוק, עד שמשלימים סבב שלם. כשהסבב נגמר כולם צריכים לצעוק צעקה ארוכה ביחד.
  3. מבקשים מכולם לעמוד, להתמתח כמה שיותר כלפי מעלה, ואז למחוא שלוש מחיאות כפיים מהירות כמה שיותר גבוה באוויר.
  4. וכו' - כיד הדמיון הטובה 
 • רוצים להציע רעיונות אחרים להפעלות? שילחו אלינו
 • למידע על סדנת ניהול לחץ ושחיקה בעבודה: ראו כאן (עמוד 17 בחוברת PDF).

מסדרונות החוק

הערות והארות על דיני עבודה

זהירות - ימי גיבוש! - פגיעות בעבודה

חודשי הקיץ הם זמן נהדר לפעילויות חברתיות במקום העבודה ומחוצה לו. ימי גיבוש לעובדים, ימי כיף, סדנאות, נופשונים, טיולים וחוויות בלתי שגרתיות. חרף נקיטת אמצעי זהירות מטעם המעביד, עלולים עובדים להיפגע או לסבול מפגיעות כאלה ואחרות כתוצאה מהשתתפות בפעילויות. בנסיבות מסוימות, מוכרת פגיעה זו כ"תאונת עבודה" על-ידי המוסד לביטוח לאומי, והעובד או העובדת שנפגעו יהיו זכאים לדמי פגיעה, ולהחזר בגין הוצאות רפואיות.

"תאונת עבודה": עובד חברת הי-טק שנשלח ליום כיף בספא מטעם העבודה, ונפגע בגבו בעקבות מסאג' שקיבל, הוכר כ"נפגע עבודה" על-ידי המוסד לביטוח לאומי. במקרה אחר, במהלך יום כיף שאורגן לעובדי העירייה, התקיים שייט בנהר הירדן. נפלה עובדת מקייק ונפגעה בכף רגלה ובכתף, וכתוצאה מכך נעדרה מעבודתה במשך חודשיים. האירוע הוכר כ"תאונת עבודה" על-ידי המוסד לביטוח לאומי.

כלומר, כאשר מדובר בפגיעה בעת פעילות חברתית של העובדים בלבד, מחוץ למקום העבודה, שהמעביד אירגן ומימן אותה, וקיימת ציפיה שהעובדים ישתתפו בה, הרי שמתקיימת זיקה למקום העבודה ופגיעה של מי מהעובדים תוכר כתאונת עבודה.

לא "תאונת עבודה":
פגיעה בקרסול של עורך-דין בפרקליטות במהלך משחק כדורעף, ביום כיף שאורגן על-ידי ועד העובדים של הפרקליטות בקאנטרי קלאב לעורכי-הדין ולמשפחותיהם, לציון תום שנת המשפט, לא הוכרה כ"תאונת עבודה". זאת, משום שלמרות שהאירוע התקיים בתיאום עם המעביד, לא היתה חובת נוכחות או סנקציה בשל היעדרות מהאירוע. המימון של האירוע נעשה על-ידי הוועד בהשתתפות העובדים, ולכן האינטרס של המעביד בקיום האירוע היה עקיף בלבד. 

במקרה אחר, פגיעה של עובד בנק במהלך השתתפות בצעדת הגלבוע במסגרת קבוצת צועדים ממקום העבודה, לא הוכרה כ"תאונת עבודה". זאת, משום שלמרות שמפגן נוכחות מרשים בו מספר רב מעובדי הבנק צועדים אחודים כחטיבה אחת ועל ראשיהם כובע וסמל הבנק מתנוסס עליו, יוצרת מעין 'גאוות יחידה' פנימה ופרסומת החוצה, אין בכך כדי להוות "אינטרס" של המעביד ואין לאירוע קשר ישיר לעבודה. 

דמי פגיעה: המעביד מחויב לשלם לעובד את שכרו בעד יום הפגיעה. בעד שני הימים הראשונים שלאחר יום הפגיעה ישולמו דמי פגיעה רק לעובד שלא היה מסוגל לעבוד לפחות 12 ימים (מלבד יום הפגיעה). המוסד לביטוח לאומי הוא האחראי לשלם לעובד את דמי הפגיעה במלואם, ולאחר מכן יגבה את התשלום ששילם לעובד בגין 12 ימי הפגיעה הראשונים. על-פי הרשאה מיוחדת מטעם המוסד לביטוח לאומי, רשאי המעביד לשלם דמי פגיעה ישירות לעובד.

טופס תביעה: על המעביד חלה חובה לשתף פעולה עם העובד ולסייע לו במילוי טופס התביעה לדמי פגיעה.

 • המדור נכתב ע"י עו"ד מירה-בל גזית, דוקטורנטית למשפטים ומרצה בתחום דיני העבודה והפנסיה.
 • לתגובות או לשאלות - לחצו כאן

כן לציטוט

משפט שניתן להשתמש בו

"ביסודו של דבר, בני אדם נחלקים לשני סוגים עיקריים: סאנצ'ו פאנצ'ו, שיש לו תחושה של מציאות אבל לא אידיאלים, ודון קיחוט, שיש לו אידיאלים אבל הוא מטורף"
ג'ורג' סאנטיאנה

מזון למחשבה

מקום טוב לארוחה עסקית

פוקצ'ה מלנזנה ברשת ארקפה

לרשת ארקפה סניפים רבים, בייחוד במרכז הארץ | 1-599-588-788 | למידע נוסף
עיצוב:
אוכל:
שרות:
= מעולה = סביר = גרוע
מה? רשת בתי-קפה בניחוח איטלקי, עם לחמים ומאפים צרפתיים, עיצוב נעים ואווירה עיסקית
למה? רישות אלחוטי למחשב הנייד, קפה איכותי, כריכים טעימים ועוגות שוות.
מה להזמין: הסיבה שבחרנו לציין הפעם את ארקפה, שוודאי מוכרת לכולכם, היא שרצינו להמליץ המלצה גורפת על פוקצ'ה מלנזנה - המכילה חצילים, עגבניה, מוצרלה, פרמזן, פטרוזיליה ורוטב איולי. הפוקצ'ה מגיעה חמה מן התנור (הלחם קלוי מעט והגבינות מוקרמות), מחולקת ל-8 משולשים, ויכולה להשביע שני אנשים בקלות. אז אם אתם רוצים לאכול ארוחת צהרים חסכונית למדי ביחד עם מכר קרוב, ודי רעבים, זהו פיתרון מעולה. את הפוקצ'ה מכינים בעת ההזמנה, ולכן אינה מופיעה בתצוגה (אבל כן מוזכרת בתפריט ובשילוט). אל תחמיצו! ואם תרצו גם משהו מתוק לקינוח (לא בטוח שישאר לכם מקום) -  מומלץ להתחלק בעוגת הטירמיסו הנפלאה.
מחיר: 29 ש"ח לפוקצ'ה, או 33 ש"ח לארוחה עסקית (ללקוחות cbus בלבד) הכוללת גם שתייה קלה או קפה.
          קינוח - 25 ש"ח לעוגת הטירמיסו.
שעות הפעילות: א - ש 9:00 - 24:00.

מופק ע"י ZOOZ הדרכה אפקטיבית | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "תזזית" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.