If you can't read this, an online version is available here

מופק ע"י ZOOZ הדרכה אפקטיבית | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 100 |


שלום!

אנו שמחים לשלוח לכם את גיליון ה-100 של עלון תְּזָזִית.

זאת בהחלט סיבה למסיבה, ורצינו שגם אתם תיהנו מהחגיגה.
לכן, אנו מעניקים לכל המנויים 3 מתנות ייחודיות, המפורטות כאן.
אנחנו בטוחים שתיהנו מהן.

מעבר לכך, תמצאו הפעם בעלון ראיון עם מנהלת משאבי האנוש של כצט,
המלצת על הספרפתולוגיה ניהולית, והמלצה לפעילות ארגונית בחוות עמק איילון.

נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZ


פרופיל

קרא על מנהלים בתחום בחברות אחרות

חן אברהם, מנהלת משאבי אנוש,  כצט בע"מ

 • מס' עובדים בחברה: כ-250 עובדים.
 • מתמקדים ב: תרופות ומוצרים פרא רפואיים. כצט מתמחה בייצור, שיווק והפצת תרופות . לחברה גם זרוע חקלאית – Agrica, המתמחה בייצור, שיווק ומתן פתרונות לחקלאים בתחום הגנת הצומח, זרעים וטיפול בקרקע. זרוע נוספת של כצט הינה בתחום הווטרינרי - חטיבת Animal care המתמחה בייצור ויבוא של מוצרי מזון לבעלי חיים, מוצרי טיפוח ובריאות.
 • אני בתפקיד: שנתיים וחצי.
 • איך הגעתי לתפקיד: אני בתחום משאבי אנוש כמעט 15 שנה. למדתי תואר ראשון בתקשורת ותואר שני במנהל ציבורי. הגעתי למנפאואר לחפש עבודה, שם הציעו לי להיות רכזת גיוס. משם עברתי לתפקיד סגנית מנהל משאבי אנוש בסונול ומאוחר יותר בסופרגז. עבדתי שם קרוב ל–8 שנים. לאחר מכן הייתי שנתיים מנהלת משאבי אנוש בחברת זארה פול אנד בר, והיום אני בכצט.
 • מה את אוהבת בתפקיד: אני אוהבת את האווירה הנעימה בכצט, את ההון האנושי האיכותי, את שיתוף הפעולה המיוחד בין עובדי החברה ואת הנגישות של ההנהלה לעובדים. אני אוהבת גם את העצמאות שיש לי כמנהלת לשנות וליזום, את הגיוון בעבודה ואת היכולת לעזור לאנשים בצמתים שונים בחייהם בארגון.
 • מה הכי קשה בתפקיד: לפטר אנשים. מאחורי כל עובד יש משפחה התלויה בו. לעיתים היחסים מגיעים לכדי סיום מכל מיני סיבות, וחשוב לי שגם הסיום יהיה מכובד לשני הצדדים.
 • המטרות שאני רוצה להשיג בתפקיד: בעידן בו אנו נמצאים מאוד מאתגר לשמר עובדים. לכן, מדיניות משאבי האנוש צריכה להיות עם הפנים לעובד, ולחשוב בצורה יצירתית. אנו עורכים סקרי שביעות רצון, ומנסים להשתדרג כל הזמן. חשוב גם לשָמֵר ידע קיים בארגון. מומחי ידע יכולים להצעיד את הארגון קדימה לצמיחה והתפתחות.
 • איזה מהסדנאות שעברתם היו לדעתך הכי אפקטיביות? סדנת NLP שניתנה לכ–50 מעובדי החברה ע"י מרכז NLP פלוס, וסדנת מכירות לאנשי מכירות ונציגים רפואיים שהועברה ע"י חברת אלמוג רונן.
 • סדנאות מיותרות שעברנו: מכל סדנא אפשר לקחת משהו וללמוד. ככל שמתעמקים יותר בנושא ומיישמים, כך עולה האפקטיביות של הסדנא.
 • ספר מקצועי מומלץ: ארבע ההסכמות של דון מיגל רואיס וחוכמת המנהיגות של רובין שארמה.

 

ספרים רבותי

ספר שמומלץ למנהלים לקרוא

פתולוגיה ארגוניתפרופ' יצחק סמואל / ידיעות ספרים

נושא: חוסן ארגוני
מסר: הצעד הראשון בזיהוי כל מחלה היא הכרת הסימפטומים. גם בארגונים חשוב להכיר סימפטומים נפוצים למחלות ארגוניות שכיחות, כצעד ראשון לטיפול ולהבראה.
ערך: הספר מסביר בצורה ברורה איך מתפתחות מחלות ארגוניות, ומספק למנהלים וליועצים שפע רב של תובנות שימושיות המסייעות למנוע תפקוד לקוי ותופעות הרסניות.
       
קריא:
שימושי:

= מאוד מאוד = ככה ככה = לא ולא

להשיג ב: צומת ספרים | ידיעות ספרים | סטימצקי
 

סיבה למסיבה

מתנות ייחודיות למנויים

חוגגים 100 לעלון תזזית!

מאה גיליונות לעלון תזזית - בהחלט סיבה למסיבה! הגיליון הראשון של תזזית נשלח לכ-500 מנויים, בפברואר 2003. מאז חלפו כמעט עשר שנים, במהלכן העלון צבר תאוצה. כיום עלון תזזית הוא העלון הדיגיטלי הנפוץ ביותר בישראל לעוסקים במשאבי אנוש והדרכה, עם מעל 6,000 מנויים.

אנחנו מודים ליועצים ולחברי הצוות של ZOOZ ששקדו לאורך השנים על כתיבת טיפים להדרכה אפקטיבית והצעות להפעלות מקוריות, ומגוון רחב של המלצות על ספרי ניהול, אתרי אינטרנט, מקומות לפעילות ארגונית, ארוחות עסקיות ומתנות לעובדים. אנו מודים לעשרות המנהלים והמנהלות שהתראיינו לעלון. ואנו מודים בעיקר לכם הקוראים והמנויים.

לכבוד גיליון ה-100, החלטנו להעניק לכל המנויים 3 מתנות ייחודיות :

 1. אוסף של מעל 100 מאמרים מקוריים על חדשנות ויצירתיות ארגונית
  כולכם מוזמנים ליהנות כעת, בחינם, משפע עצום של מאמרים, כלים, שיטות ומידע על ניהול חדשנות, חדשנות אסטרטגית, יצירתיות ארגונית, חדשנות מוצרית וחדשנות טכנולוגית. ZOOZ העבירה תהליכי חדשנות ויצירתיות במעל 200 ארגונים וחברות בישראל, ונחשבת לגוף המוביל בתחום זה בישראל. המאמרים נכתבו על ידי היועצים שלנו, בעקבות הניסיון הרחב שרכשנו בתחום, ולא ניתן להשיגם במקומות אחרים. אתם גם מוזמנים לשתף ולחלוק את אסופת המאמרים הזו עם מנהלים, עמיתים, חברים, וכל מי שחדשנות ויצירתיות חשובות לו. המתנה הראשונה שלכם נמצאת כאן: חדשנות ויצירתיות - מאמרים, כלים ומידע
   
 2. 20% הנחה למנויי תזזית - על כל הסדנאות של ZOOZ
  כל מנוי על עלון תזזית שיזמין מאיתנו סדנאות  בחודש הקרוב (עד ל-31 בינואר 2013), יקבל 20% הנחה. לרגל חגיגות המאה של עלון תזזית, תוכלו כעת ליהנות ממגוון רחב של סדנאות פיתוח מנהלים, סדנאות לעובדים,  סדנאות שיווק שרות ומכירות,  וסדנאות חדשנות ויצירתיות - במחיר מוזל ב-20%. מדובר במחיר חד פעמי, שלא יחזור עוד, לפחות עד לחגיגות הגיליון ה-200 (הצפויות בשנת 2023...). למימוש הטבה זו, צרו איתנו קשר, בטלפון 09-9585085, או במייל [email protected] , וידעו אותנו שאתם מנויי תזזית, והנכם מעוניינים ב-20% הנחה. המתנה השנייה שלכם נמצאת כאן: סדנאות פיתוח מנהלים ועובדים, שיווק וחדשנות
   
 3. שיחת ייעוץ חינם על תוכנית ההדרכה ל-2013
  שנת 2013 בפתח, ואתם ודאי נערכים לקראתה עם תוכניות הדרכה מתאימות. אם אתם מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, או מנהלי פיתוח ארגוני, הזקוקים לעזרה בגיבוש תוכניות הדרכה אפקטיביות, ובהמלצות על תכנים, הפעלות ותהליכים אפקטיביים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לשיחת ייעוץ ללא עלות. לקבלת המתנה השלישית שלכם, ולתיאום שיחת ייעוץ, התקשרו לטלפון 09-9585085 או כתבו למייל
  [email protected] .


אנחנו מודים לכם על הפיכת תזזית לעלון הדיגיטלי המוביל בתחום משאבי-האנוש וההדרכה.
אתם מוזמנים לעיין ב-100 הגיליונות הראשונים, ולרשום לעלון מנויים נוספים - כאן.
אם יש לכם תכנים שתרצו שנכתוב עליהם, או הצעות שיפור לעלון - צרו קשר .
 

נקודת חן

מקום טוב לפעילות ארגונית

חוות עמק איילון

חוות "עמק איילון" | 08-9470898 | למידע נוסף

מה? כבר לא צריך להדרים כדי לחוות חוויה דרומית אותנטית. בלב הארץ, חמש דקות מלטרון ושבע דקות ממודיעין נמצאת לה חוות עמק איילון. החווה עוסקת בפיתוח והפעלת ימי גיבוש וכיף לעובדים, הפקת אירועי חברה, וגם פעילות לכל המשפחה. בחווה תוכלו, בין היתר, לרכב על גמלים וחמורים ולהתחבר לטבע הקסום של עמק איילון הפורח. ניתן גם למצוא בחווה פעילויות כגון: טיול תצפית והדרכה על האזור, ניווט בשטח, וסדנת O.D.T הכוללת את "דרך הערך"- המותאמות אישית לערכים אותם תירצו להנחיל ביום גיבוש. גודל המתחם הוא שבעה דונם, והוא כולל פינת חי, פינת ישיבה ו"יורט"- אוהל אירוח מונגולי הגדול בארץ. המקום מתאים לאירועים רבי-משתתפים, וניתן לקיים בו סדנאות, הרצאות, טקסים ופעילויות נוספות.
למה? החווה מתאפיינת בחיבור מהנה לטבע דרך פעילות חוויתית השונה ממה שהכרתם.
מחיר: תלוי במספר המשתתפים, (מינימום 15 משתתפים ועד ל-200 איש).

מופק ע"י ZOOZ הדרכה אפקטיבית | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "תזזית" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.